محل تبلیغات شما
ارزش دلار نصف شد، قیمت‌ها در اوج ماند

قیمت‌هایی که قصد پایین آمدن ندارند

در حالی که ارزش دلار در یک ماه گذشته تقریباً نصف شده، قیمت‌ها همچنان در اوج مانده است. گوشت قرمز، مرغ، ماهی و دیگر محصولات هنوز به هیچ علامتی پاسخ نمی‌دهند.

قیمت گوشت قرمز ، گوشت مرغ و ماهی در ماه‌های گذشته به شدت بالا رفته و قصد پایین آمدن ندارد. کسانی که به بهانه بالا رفتن قیمت دلار این گونه محصولات را گران کردند با پایین آمدن دلار هم به فکر کاهش قیمت نیستند. در حالی که قیمت دلار در یک ماه گذشته به 19 هزار تومان هم رسید، امروز در بازار تهران در محدوده 10 تا 11 هزار تومان معامله می‌شود.

مسأله دوم این است که این محصولات همه تولید داخل هستند و هیچ ارتباطی با بالا و پایین آمدن دلار ندارند. کشور ایران در تولید مرغ کاملاً خودکفا است و صادرات هم دارد و هیچ گونه واردات ماهی نداریم و نیاز کشور در داخل تأمین می‌شود. تنها در گوشت قرمز واردات 120 هزار تنی وجود دارد که آن هم با مدیریت دقیق و برنامه‌ریزی قابل جبران است. 

گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است، قیمت مرغ امروز در بازار تهران کیلویی 13 هزار و 300 تومان، ران مرغ 11 هزار و 600 تومان، سینه مرغ 14 هزار و 600 تومان، جوجه کبابی 20 هزار تومان، فیله مرغ 22 هزار تومان، کتف و بال مرغ 14 هزار تومان عرضه می‌شود. 

آخرین قیمتی که ستاد تنظیم بازار مصوب کرده بود، کیلویی 9800 تومان بود، اما تولیدکنندگان با این بهانه که نهاده‌ها گران‌تر شده قیمت را افزایش دادند. اینکه در طی چند ماه گذشته با بالا رفتن قیمت دلار خوراک قیمت طیور در بازار بالا رفته است غیرقابل انکار است، اما به هیچ عنوان تناسبی بین قیمت نهاده‌ و قیمت مرغی که افزایش یافته وجود ندارد. ضمن اینکه قرار نیست هر گونه اتفاقی که در قیمت‌ها بیفتد، تاوان آن را مردم پس بدهند.

ادامه مطلب


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگال
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
گالری فرش اشکان پوشش مطالب اقتصادی روز ایران و جهان چرخ جرثقیل سقفی - ویل بلاک جراح زیبایی اخبار جدید پرسپولیس دانلود رساله های معماری | دانلود پایان نامه های معماری | دانلود پروژه های معماری دانلودی 98 بجنگ تا قلم خون دارد خلاصه کتاب تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی جان احمدی صفر تا 100 کسب و کار سایت آمازون در ایران